BİYOGÜVENLİK DOLABI

Biyogüvenlik kabinleri, biyolojik olarak tehlikeli miktarda gaz, duman, partikül ve sıvı maddelerin bulunduğu laboratuvar çalışmalarının güvenliğine yönelik sistemlerdir. ALPTEK Biyogüvenlik Kabinleri Seviye – II, biyolojik olarak tehlikeli ortamların ergonomik kullanım ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. ALPTEK biyogüvenlik kabinleri performansı artırmak ve sağlık güvenliğini sağlamak amacıyla EN 14175 AB standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Kullanıcı ve çevre güvenliğine yönelik CE sertifikasına sahiptir. Drenaj yönetim sistemi opsiyonel olarak sunulmaktadır.

ÜRÜNLER

ÖZELLİKLER

ÖLÇÜLER(mm)
Genişlik (W)750 / 900
Derinlik 750 / 900
Yükseklik750 / 900
ÖZELLİKLER
Yapı TipiTS-EN 10305-5 Standardına uygundur
Yapı MalzemesiÇelik
BoyaElektrostatik Toz Boya
Çalışma YüzeyiEndüstriyel Seramik
Kompakt Laminat
Epoksi Reçine
Paslanmaz Çelik
AyaklarZemin eğimlerine karşı koyabilecek kimyasallara dayanıklı ayak

TEZGAH MALZEMESİ SEÇENEKLERİ

 • ENDÜSTRİYEL SERAMİK
  Laboratuvar mobilyalarında tezgah malzemesi olarak kullanılan endüstriyel seramikler, kimyasal direnç, yüksek sıcaklık toleransı, çizilme direnci, sertlik, gözeneksiz yüzeyler, kolay bakım, hijyen, leke direnci, mekanik mukavemet, dayanıklılık ve estetik seçenekler gibi temel özellikleri sergiler.
 • KOMPAKT LAMİNAT
  Kompakt laminat neme, kimyasallara, darbeye ve çizilmeye karşı mükemmel direnç sunarak yoğun trafikli ve zorlu ortamlarda popüler bir seçim haline gelir. Hijyenik, temizlemesi kolay yüzeyi ve çeşitli renk ve yüzey seçenekleriyle hem dekoratif hem de işlevsel amaçlara uygun hale gelir. Dayanıklılığı, çok yönlülüğü ve estetik seçenekleriyle katı dereceli laminat, ticari, sağlık, eğitim ve diğer ortamlarda sağlam ve çekici yüzeyler oluşturmak için tercih edilen bir malzemedir.
            
 • PASLANMAZ ÇELİK
  Paslanmaz çeliğin en önemli avantajı pas, leke ve korozyona karşı dayanıklılığıdır; Bu, onu hijyen ve uzun ömürlülüğün önemli olduğu laboratuvar ortamları için ideal bir seçim haline getirir. Estetik çekiciliği, düşük bakım gereksinimleri ve yüksek sıcaklıklara dayanma yeteneği, bu alandaki popülerliğine daha da katkıda bulunmaktadır.
            
 • EPOKSİ REÇİNE
  Epoksi reçine uzun ömürlü, kimyasallara dayanıklı ve temizlenmesi kolay bir yüzey sağlar. Laboratuvarlarda yaygın olarak kullanılan kimyasallara maruz kalındığında bile lekelenmeyi önler ve hijyenik bir ortam sağlar. Ek olarak, yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve mekanik dayanıklılık sunarak laboratuvar tezgahlarının uzun ömürlü olmasını sağlar. Epoksi reçine ayrıca özelleştirilebilir renk ve desen seçenekleri sunarak estetik çok yönlülük sağlar.
            
© 2024 ALPTEK. All rights reserved