DSA 25, kontak açısı ve yüzey serbest enerjisi ölçümü yapmak üzere tasarlanmış, amacına uygun, pratik bir sistemdir. Advance yazılımı yardımı ile analizler bilgisayardan kontrol ile gerçekleştirilir.

DSA25, damla şekli analiz cihazı, katı yüzeylerin ıslanma ve yapışma karakterleri hakkında analiz yapmaya yarayan pratik bir cihazdır. Cihazın yüksek çözünürlüğe ve yüksek hıza sahip kamerası, görüntü kalitesi ve sonuçların doğruluğu için önemli bir avantajdır. Cihaz, Advance yazılımı sayesinde son derece pratik bir kullanıma sahiptir. Cihaz, yazılım yardımı ile temas açısından yüzey serbest enerjisini hesaplar ve raporlar. Cihazın bilgisayardan kontrolü ve sonuçların raporlanması oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. Pendant drop ve captive bubble yöntemleri ile sıvı numunelerde yüzey ve arayüzey gerilimi tayini yapmak mümkündür. Cihaza opsiyonel olarak çeşitli aksesuarlar eklenerek kullanım amacı genişletilebilir. Müşterilerimizin kullanım amacı ve ihtiyacı doğrultusunda, uygun cihaz, modüller ve aksesuarlar belirlenerek kendilerine en uygun sistem önerilir, cihazın kurulum ve temel eğitim hizmeti tarafımızdan verilir.

Aksesuarlar:

  • Numune tablası, eksen ve numune hazneleri: Krüss, analiz edilecek numunelerin çeşitliliğine göre, farklı tabla, eksen ve numune hazneleri ile çözümler sağlamaktadır. Özel tablalar (tilting table) sayesinde numuneye açı vererek ölçüm yapmak mümkündür.
  • Dozlama üniteleri, şırıngalar, iğneler ve küvetler: Statik veya dinamik kontak açısı ölçümleri için, analiz metoduna ya da kullanılacak numunenin kimyasal özelliğine uygun çözümler Krüss tarafından sunulmaktadır.
  • Şartlandırma üniteleri. Deney ortamını sıcaklık ve nem ile şartlandırmak için çeşitli şartlandırma hücreleri ile çözüm sağlanmaktadır.
  • Kalibrasyon standartları: Kalibrasyon setleri sayesinde cihazın hassasiyeti kontrol edilebilir, ve doğrulamalar yapılabilir.
  • Yukarıdan görüntü metodu için aksam: Yukarıdan görüntü (Top View Analysis) sayesinde düşük temas açılı numunelerin ölçümü yüksek doğruluk oranında yapılabilmektedir.

Bunların dışında, çalışmalarınızda yardımcı olabilecek çeşitli yardımcı aksesuarlar ve yedek parçalar Krüss tarafından sağlanmaktadır.

Teknik Özellikler

DSA 25
Ölçüm aralığı:
Kontak açısı 1-180°
Yüzey gerilimi (mN/m) 0.01 – 1000
Ölçüm çözünürlüğü: 
Kontak açısı 0.1°
Yüzey gerilimi (mN/m) 0.01
Zoom 6.5 kat
Boyutlar (WxDxH) 610 × 250 × 430mm
Ağırlık (KG) Yaklaşık 25